Μένουμε σπίτι

logoPaidiaMenoumeSpiti    Διαδραστικά σχολικά βιβλία  (Τα σχολικά μας βιβλία με χρήσιμους συνδέσμους. Οδηγίες)

Δωρεάν online παρακολούθηση των κινηματογραφικών παραγωγών του ΙΜΕ (ταινίες εκπαιδευτικού περιεχομένου)

Εκπαιδευτική τηλεόραση

Ανοικτή βιβλιοθήκη

Παιδικές θεατρικές παραστάσεις Εθνικού Θεάτρου (δεξιά στο Οπτικοακουστικό υλικό όπου υπάρχει η λέξη βίντεο)

Κανονισμός χρήσης του Cisco Webex Meetings

.

Αγαπητοί γονείς,

Ένα από τα ψηφιακά εργαλεία που έχει προταθεί και έχει τεθεί από το Υ.ΠΑΙ.Θ στη διάθεσή  μας για εφαρμογή σύγχρονης εκπαίδευσης, είναι η εφαρμογή  WebEx.

Πριν προχωρήσουμε στην οριστική εφαρμογή αυτού του μέσου σύγχρονης εκπαίδευσης θα πρέπει να σας γνωστοποιήσουμε κάποιους βασικούς άξονες που αφορούν στη λειτουργία του:

Ενημέρωση μαθητών, γονέων - κηδεμόνων για τα προσωπικά δεδομένα

.

Κατ’ εφαρμογή του Νέου Ευρωπαϊκού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 2016/679 και του νόμου 4624/2019), σας ενημερώνουμε σχετικά με την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας από το Ελληνικό Δημόσιο όπως εκπροσωπείται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ως υπεύθυνο επεξεργασίας.

2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας

logo-big