Ενημερωτική συνάντηση με τη δασκάλα της Α΄τάξης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες της τάξης Α΄,

Σήμερα ανέλαβε υπηρεσία στην Α΄ τάξη του σχολείου μας η δασκάλα κ. Φωτοπούλου Άντζελα. Η κ. Άντζελα είναι έμπειρη εκπαιδευτικός με την οποία είχαμε τη χαρά να συνεργαστούμε και την προηγούμενη σχολική χρονιά! Τα παιδιά σήμερα γνώρισαν τη δασκάλα τους και οι γονείς θα έχουν την ευκαιρία να τη γνωρίσουν από κοντά και να ενημερωθούν από την ίδια τη Δευτέρα 28-9-2020.

Η συνάντηση της δασκάλας με τους γονείς των μαθητών θα πραγματοποιηθεί σε εξωτερικό χώρο τη Δευτέρα 28-9-2020 από τις 13.30 έως τις 14.00 στο πίσω προαύλιο, κάτω από το στέγαστρο. Το σχολείο θα φροντίσει να έχει διαμορφωθεί ο χώρος κατάλληλα.

Παρακαλούνται οι γονείς να εισέλθουν στον σχολικό χώρο και να κατευθυνθούν στο πίσω προαύλιο, περιμετρικά της αυλής, αποφεύγοντας τον συνωστισμό και  φορώντας μάσκα την οποία δεν θα αφαιρέσουν μέχρι να καθίσουν στην καρέκλα τους. Φυσικά μπορούν να συνοδεύουν τα παιδιά τους, την ευθύνη των οποίων θα έχουν οι ίδιοι.

Προς το παρόν, οι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με τη δασκάλα στο τηλέφωνο του γραφείου των εκπαιδευτικών (2610 523816) και στο προσωπικό της mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  Η δασκάλα, αν το επιθυμεί, θα ενημερώσει για εναλλακτικούς τρόπους τακτικής ή έκτακτης επικοινωνίας

Η Διευθύντρια του Σχολείου