Τηλεφωνική επικοινωνία γονέων & κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς,

Λόγω της πανδημίας, και με βάση τις οδηγίες που έχουμε λάβει, οι νέοι όροι λειτουργίας του σχολείου προβλέπουν τηλεφωνική ενημέρωση των γονέων για την επίδοση και την αγωγή των μαθητών και μαθητριών. Στο επισυναπτόμενο έγγραφο περιλαμβάνονται οι ακριβείς μέρες και ώρες κατά τις οποίες οι γονείς μπορούν να έχουν μία ΣΥΝΤΟΜΗ επικοινωνία με τους εκπαιδευτικούς. Φυσικά σε ΕΚΤΑΚΤΕΣ περιπτώσεις, η επικοινωνία μπορεί να γίνει οποιαδήποτε χρονική στιγμή.

Επιπλέον, εφόσον ο γονέας το επιθυμεί - και πάντα κατά την κρίση του εκπαιδευτικού - υπάρχει η δυνατότητα συνάντησης με φυσική σε παρουσία, σε εξωτερικό χώρο. Επίσης δεν αποκλείονται άλλοι τρόποι επικοινωνίας όπως π.χ. η ηλεκτρονική αλληλογραφία.

Παρακαλούμε για την τήρηση των ημερών και των ωρών συνεργασίας.

Η διευθύντρια του σχολείου