Χρώματα μέσα από τις εποχές

Αποχαιρετώντας το φθινόπωρο, οι μαθητές του Β2 εμπνεύστηκαν από τα φθινοπωρινά φύλλα.

Χρησιμοποιώντας τα χρώματα, αλλά και τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους, τα μετέτρεψαν σε χριστουγεννιάτικα δέντρα, δράκους, ακόμα και σε Αϊ Βασίλη!

Η δραστηριότητα έγινε στο μάθημα της Μουσικής, στο πλαίσιο του προγράμματος etwinning «Χρώματα μέσα από τις εποχές» (Colours through the seasons) που υλοποιούν οι μαθητές της Δευτέρας τάξης του σχολείου μας.

Ακούστε τους να συστήνονται στους Ευρωπαίους εταίρους του προγράμματος και απολαύστε τις δημιουργίες τους!