Η παρουσίαση του αγαπημένου μου βιβλίου

Γράφτηκε από τον/την Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο .

Το αγαπημένο μου βιβλίο είναι "Το Ημερολόγιο ενός Σπασίκλα" του συγγραφέα Τζεφ Κίνι το οποίο έγινε best seller.

Ήρωας του βιβλίου είναι ο Γκρεγκ Χέφλι, ένας μαθητής γυμνασίου, ο οποίος δεν υπακούει ποτέ κανέναν. Ενώ ο πατέρας του προσπαθεί να κάνει οτιδήποτε ώστε να γίνει άντρας σαν τους συμμαθητές του, αυτός θέλει να γίνεται πάντα το δικό του. Έτσι ο πατέρας του αναγκάζεται να τον απειλείσει ότι θα τον στείλει στην Στρατιωτική Ακαδημία. Ο Γκρέγκ τότε αρχίζει να φέρεται σαν σωστός άντρας γιατί ξέρει ότι αν δεν το κάνει τον περιμένει γερή καμπάνα.
Όσον αφορά το τέλος του βιβλίου για το τι θα γίνει με τον Γκρεγκ σας αφήνω να το ανακαλύψετε μόνοι σας.