Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων Με Αναπηρία

Η 3η Δεκεμβρίου έχει καθιερωθεί ως παγκόσμια μέρα ατόμων με αναπηρία. Το σχολείο μας τη μέρα αυτή είχε την ιδιαίτερη χαρά και τιμή να φιλοξενήσει τα παιδιά, τη διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Πατρών!

Δάσκαλοι και μαθητές και των δύο σχολείων περάσαμε αξέχαστες στιγμές με τραγούδια και ατέλειωτα παιχνίδια! Τα δύο σχολεία για λίγες ώρες έγιναν “ένα” και το πρωινό μας πέρασε γρήγορα χωρίς να το καταλάβουμε.

Πολύτιμος αρωγός και “στήριγμα” της εκδήλωσης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Ακούραστες μαμάδες –και όχι μόνο- των μαθητών και των μαθητριών μας φρόντισαν για τον καταπληκτικό μας μπουφέ με γλυκίσματα για όλα τα παιδιά αλλά και για χειροποίητα χριστουγεννιάτικα αναμνηστικά για τα παιδιά του Ειδικού Σχολείου.

Ήταν μια πραγματικά όμορφη μέρα γεμάτη συναισθήματα για την οποία είμαστε όλοι ευγνώμονες!