Μένουμε σπίτι

logoPaidiaMenoumeSpiti    Διαδραστικά σχολικά βιβλία  (Τα σχολικά μας βιβλία με χρήσιμους συνδέσμους. Οδηγίες)

Δωρεάν online παρακολούθηση των κινηματογραφικών παραγωγών του ΙΜΕ (ταινίες εκπαιδευτικού περιεχομένου)

Εκπαιδευτική τηλεόραση

Ανοικτή βιβλιοθήκη

Παιδικές θεατρικές παραστάσεις Εθνικού Θεάτρου (δεξιά στο Οπτικοακουστικό υλικό όπου υπάρχει η λέξη βίντεο)

Γνωριμία με το άθλημα της τοξοβολίας

Την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές/τριες των Ε και ΣΤ Τάξεων με τους εκπαιδευτικούς τους επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις του Παμπελοποννησιακού Σταδίου προκειμένου να γνωρίσουν από κοντά το ολυμπιακό άθλημα της τοξοβολίας. Αρχικά, οι προπονητές παρουσίασαν στα παιδιά την ιστορία του αθλήματος και τους έδειξαν την τεχνική της στόχευσης. Ο ενθουσιασμός των παιδιών ήταν μεγάλος αφού είχαν την ευκαιρία να ρίξουν τα βέλη για να πετύχουν τον στόχο.