Fun, fun, fun! - η αρχή!

Το έργο 'Fun, fun, fun!' ξεκίνησε τον Ιανουάριο 2018 και θα διαρκέσει μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς. Υλοποιείται από το τμήμα Γ2 με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς την κυρία Ράνια Μπεκίρη (εκπ. Αγγλικών), την κυρία Μόνικα Αθανασοπούλου (εκπ. Φυσικής Αγωγής) και τον εκπαιδευτικό της τάξης, κύριο Στάθη Ντούκα.

Οι μαθητές συνεργάζονται με μία Γ' τάξη ενός Δημοτικού σχολείου στην πόλη Ceuta της Ισπανίας ενώ σύντομα θα μπουν στο έργο και 2 ακόμη τμήματα από Βουλγαρία και Αγγλία.

Το έργο έχει σαν θέμα τα παιχνίδια και τα αθλήματα που παίζουν τα παιδιά στο προαύλιο αλλά και στην τάξη, τα μουσικοκινητικά παιχνίδια στο μάθημα των Αγγλικών και το θέμα του αθλητισμού γενικότερα. Μέσα από αυτό το έργο θέλουμε οι μαθητές να χρησιμοποιήσουν την αγγλική γλώσσα για να επικοινωνήσουν με παιδιά άλλης χώρας, να εξοικιωθούν με την τεχνολογία και εργαλεία με εκπαιδευτικό σκοπό, να παρουσιάσουν τα παιχνίδια τους αλλά και να δουν και να δοκιμάσουν τα παιχνίδια που παίζουν μαθητές άλλης χώρας. Έτσι θα γνωρίσουν μία άλλη κουλτούρα σχολείου και θα διευρύνουν τους ορίζοντές τους! Καλή επιτυχία!