kainotomaΣχολικά προγράμματα που αφορούν το περιβάλλον, τη διατροφή, τον πολιτισμό, το παραμύθι και τις νέες τεχνολογίες από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς μας.

eTwinning School Label

Το σχολείο μας ανακηρύχθηκε για 3η συνεχόμενη διετία ως 'eTwinning School'. Τα κριτήρια για την επιβράβευση αυτή ήταν η υλοποίηση μίας σειράς eTwinning ευρωπαϊκών προγραμμάτων που απέκτησαν την Εθνική και Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας, η δημιουργία δικτύου συνεργαζόμενων σχολείων σε όλη την Ευρώπη, η συνεργασία ανάμεσα σε εκπαιδευτικούς, μαθητές και ευρύτερη κοινότητα, η προσπάθεια για συμπερίληψη και ανάδειξη όλων των μαθητών με ενεργή συμμετοχή τους σε καινοτόμες δράσεις και αύξηση των ψηφιακών τους δεξιοτήτων.

'Congratulations for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission.'

Το eTwinning project της Β τάξης: 1,2,3, Sing with me!

Κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς (2022-2023), οι μαθητές της Β΄ τάξης του σχολείου μας, με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών τους Μπεκίρη Ουρανίας και Κοσκινά Στέλλας, υλοποίησαν το eTwinning έργο «1,2,3, Sing with me!».

Βραβεία eTwinning στον διαγωνισμό της Πολωνίας

Είμαστε πολύ χαρούμενοι που τα 2 έργα eTwinning που υλοποίησε το σχολείο μας τη σχολική χρονιά 2021-2022 κέρδισαν βραβεία στον Εθνικό διαγωνισμό eTwinning 2023 της Πολωνίας.
Το πρώτο έργο υλοποίησε το τμήμα Ε2 μαζί με το πολωνικό σχολείο Szkola Podstawowa nr 4 w Zambrowie (Cub Reporters) και κέρδισε την 1η θέση στην κατηγορία 7-10.
Το δεύτερο έργο (Pets & Pots) υλοποίησαν τα τμήματα ΣΤ1 & ΣΤ2 μαζί με το πολωνικό σχολείο και 2 ακόμη ισπανικά σχολεία από την Καταλονία. Αυτό το έργο κέρδισε την 1η θέση στην κατηγορία 11-15.
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συνετέλεσαν σε αυτή την επιτυχία!!!

Special Education

1. Η εκπαιδευτικός του Τμήματος Ένταξης με τη βοήθεια κάποιων μαθητών  από το τμήμα αυτό, πραγματοποιεί το πρόγραμμα: «Special Education».