Κυκλοφοριακή Αγωγή

Στα πλαίσια του μαθήματος της ευέλικτης ζώνης, ο δάσκαλος και οι μαθητές της Ε΄1 τάξης, ασχοληθήκαμε με την κυκλοφοριακή αγωγή.

Κατά  τη  διάρκεια  του συγκεκριμένου  project , οι μαθητές  γνώρισαν  τα  σήματα  του  Κ.Ο.Κ, είδαν  video  με  σωστές και  λάθος  συμπεριφορές  στους  δρόμους, συζήτησαν  για τα  τροχαία ατυχήματα και  πώς  μπορούμε  να  τα αποφύγουμε. Φυσικά , επισκεφτήκαμε  και  το  πάρκο  «Πάνος  Μυλωνάς».

Στο  τέλος, συγκεντρώσαμε  το  υλικό  μας  σε  ένα  cd, προσθέτοντας  video, τραγούδια, φωτογραφίες και εικόνες  και το  διανείμαμε  στα  παιδιά.