Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων 2014 (μέρος 2ο)

Σήμερα έγινε η 2η συνεδρίαση του Συμβουλίου Παίδων στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Πατρέων.

Οι εκπρόσωποι του σχολείου μας Νάνσυ Δημοπούλου, Βασιλική Μπαρδάκη, Αγγελική Φωτοπούλου, Νεφέλη Μεσολογγίτη, Εύη Μαλαπέτσα, Πέτρος Κατσελής συγκεντρώθηκαν εκεί μαζί με τα παιδιά και των άλλων σχολείων που συμμετέχουν στο θεσμό και ανέπτυξαν τις δράσεις που υλοποιούν την τρέχουσα σχολική χρονιά με κύριους άξονες το σχολικό εκφοβισμό, την ανακύκλωση και τον καλλωπισμό του σχολείου μας.

Συζήτησαν με τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Αντρέα Φίλια τις δράσεις και τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να βοηθήσει ο Δήμος Πατρέων την πρωτοβουλία και την προσπάθεια των παιδιών και ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις 2 Μαΐου όπου και θα γίνει η ανοιχτή εκδήλωση στην Πλατεία Γεωργίου.

Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων 2014 (μέρος 1ο)

Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων 2014 (μέρος 3ο)

Δημοτικό Συμβούλιο Παίδων 2014 (μέρος 4ο)

001.JPG003.JPG006.JPG007.JPG008.JPG013.JPG