Ολος ο κόσμος μια μπάλα

Όλος ο κόσμος μια μπάλα...

Έτσι επιλέξαμε να ξεκινήσουμε το ταξίδι μας στις χώρες του πλανήτη μας... μέσω της μαγείας του ποδοσφαίρου! Και συνεχίσαμε τη διαδρομή μας πέρα από τα ονόματα και τις σημαίες των χωρών αυτών. Γνωρίσαμε μνημεία μοναδικής ομορφιάς και ιστορικής σημασίας που μας έφεραν μερικά βήματα πιο κοντά στην κουλτούρα και τον πολιτισμό κάθε λαού, μόνο και μόνο για να διαπιστώσουμε τη γοητεία της διαφορετικότητας... Τη διαφορετικότητα που θα έπρεπε να ενώνει τους λαούς του κόσμου.

Μαρία Ρούσσου
Νίκος Παλαιολόγος