Ώρα για ποδόσφαιρο

Γράφτηκε από τον/την Στάθη Δρίτσα .

Για μένα παιδιά το αγαπημένο μου παιχνίδι είναι το ποδόσφαιρο.

Το αγαπάω πολύ διότι είναι ομαδικό και είμαι πολύ καλός σ' αυτό. Στο ποδόσφαιρο μπορείς να κάνεις πολλά, να χάσεις, να βγεις ισοπαλία και να κερδίσεις, κάτι που θέλουν όλοι. Σε μερικούς δεν αρέσει το ποδόσφαιρο επειδή μερικές φορές μπορεί να προκαλέσει τσακωμό.

Στην ιστοσελίδα www. μπορείς να ζωγραφίσεις μπάλες, παίκτες με ρούχα κλπ. Μπορείς να παίξεις παιχνίδια ποδοσφαίρου, κουίζ κ.α. Επίσης μαθαίνεις τους κανόνες του παιχνιδιού και όσοι μάθουν απέξω αυτές τις πληροφορίες μπορούν να παίξουν και στ' αλήθεια ποδόσφαιρο. Θα έχει πλάκα!!