Μένουμε σπίτι

logoPaidiaMenoumeSpiti    Διαδραστικά σχολικά βιβλία  (Τα σχολικά μας βιβλία με χρήσιμους συνδέσμους. Οδηγίες)

Δωρεάν online παρακολούθηση των κινηματογραφικών παραγωγών του ΙΜΕ (ταινίες εκπαιδευτικού περιεχομένου)

Εκπαιδευτική τηλεόραση

Ανοικτή βιβλιοθήκη

Παιδικές θεατρικές παραστάσεις Εθνικού Θεάτρου (δεξιά στο Οπτικοακουστικό υλικό όπου υπάρχει η λέξη βίντεο)

Το σχολείο μας είπε «Όχι στον φόβο!»

.

Το απόγεμα της Τετάρτης 6 Μαρτίου, πανελλήνιας ημέρας κατά της σχολικής βίας, σε μια όμορφη και γεμάτη μηνύματα εκδήλωση, στο κατάμεστο αμφιθέατρό μας, οι μαθητές, οι μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας αποδοκίμασαν τον σχολικό εκφοβισμό με τον πιο όμορφο τρόπο!

Ταινία μικρού μήκους

.

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης δημιούργησαν μια ταινία μικρού μήκους με θέμα το σχολικό εκφοβισμό. Δείτε τη!

2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας

logo-big