God of War

Γράφτηκε από τον/την Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο .

Στο αγαπημένο μου παιχνίδι ο ήρωας ήταν πρώην θεός του πολέμου, ήταν καλογυμνασμένος και είχε ένα μεγάλο κόκκινο σημάδι στο μάτι.

Τα γεγονότα είχαν γίνει στην Ελλάδα το 1000 π.Χ.
Ο Creitos προσπαθεί να ξαναπάρει τη θέση του σαν θεός. Θα πολεμήσει με πολλά τέρατα, θα σκοτώσει θεούς και πολλές φορές θα πολεμάει με όποιον του πάει κόντρα.
Ο ίδιος παίρνει πολλά όπλα όπως τόξα, σπαθιά και άλλα. Το πιο βασικό όπλο είναι τα αλυσοδεμένα σπαθιά του με τα οποία κάνεις πολλές κινήσεις. Τελευταίο τα εμπόδια τα περνάς πατώντας το [x].
Τα συναισθήματά του φαίνονται όταν σκοτώνει κάποιον ή όταν συναντάει κάποιον στενό συγγενή του. Το παιχνίδι τελειώνει όταν βρίσκει τον αδερφό του και μαζί πολεμάνε το χάρο που έχει όλες τις δυνάμεις των τεράτων ή των ανθρώπων.
Όταν όμως ο χάρος σκοτώνει τον αδελφό του Creitos τότε θυμώνει πάρα πολύ και ? Τη συνέχεια θα την βρείτε μόνοι σας όταν παίξετε και τερματίσετε αυτό το υπέροχο παιχνίδι.