Επιτραπέζια Αντισφαίριση (Πινγκ-Πονγκ)

Cannot find pingpong2022 folder inside /unitswww1/unitswww13/ach/2dim-paral/2dimpara/public_html/images/pingpong2022/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

Το σχολείο μας στην προσπάθειά του να βρει τρόπους δημιουργικής απασχόλησης των παιδιών προχώρησε στην αγορά δύο (2) τραπεζιών Πινγκ Πονγκ, τα οποία χρησιμοποιούνται στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής (ιδιαίτερα τις βροχερές ημέρες), καθώς επίσης και στα διαλείμματα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας δηλώνουν συμμετοχή και με την επίβλεψη και τον προγραμματισμό της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής περνούν δημιουργικά την ώρα του διαλείμματος.

Τα παιδιά με την καθηγήτρια των Εικαστικών κατασκεύασαν ταμπλό για το σκορ  και εκτός από τους μαθητές και μαθήτριες που παίζουν, υπάρχουν πάντα (εθελοντικά) δύο παιδιά που μετρούν το σκορ.

Όπως ήταν φυσικό δεν θα μπορούσαν να παραμείνουν αμέτοχοι από αυτή τη δραστηριότητα οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας καθώς όταν βρίσκουν λίγο χρόνο διεξάγονται παιχνίδια μεταξύ τους αλλά και μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών.