Ημέρα Κύπρου στο σχολείο μας!

.

Οι εκπαιδευτικοί, κυρία Βασιλική Νικολακοπούλου και Μόνικα Αθανασοπούλου, με τους 6 μαθητές που επισκέφτηκαν την Κύπρο στα πλαίσια του Erasmus+ έργου μας 'Bits & Pieces of Culture' οργάνωσαν μία εκδήλωση για να παρουσιάσουν την εμπειρία τους από την επίσκεψη.

Μέσα από πολλές φωτογραφίες και περιγραφές των παιδιών, όλο το σχολείο έμαθε για τις δραστηριότητες που έγιναν εκεί, τις επισκέψεις σε αρχαιολογικούς χώρους της Κύπρου και τις εντυπώσεις από όλη αυτή την εμπειρία.
Στο τέλος, οι 6 μαθητές απάντησαν σε πολλές ερωτήσεις που τους έγιναν από τους μικρότερους μαθητές οι οποίοι έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για την επίσκεψη και την ζωή στην Κύπρο!
Την ίδια μέρα, πολλοί μαθητές έπαιξαν και παραδοσιακά παιχνίδια της Κύπρου στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.