Υπερθέρμανση του πλανήτη

Γράφτηκε από τον/την Εμμέλεια Σκέντζου .

Τις τελευταίες δεκαετίες, οι άνθρωποι ανησυχούν σχετικά με την υπερθέρμανση του πλανήτη, δηλαδή σχετικά με την πολύ υψηλή θερμοκρασία που επικρατεί στη Γη.

Αυτό συμβαίνει διότι ο άνθρωπος, τα τελευταία χρόνια, έχει γίνει "ανεξέλεγκτος" και χωρίς να το καταλαβαίνει μολύνει όλο και περισσότερο την ατμόσφαιρα με αποτέλεσμα η θερμοκρασία να έχει ανέβει σημαντικά.

Αν συνεχίσουμε έτσι, θα υπάρξουν τραγικές συνέπειες που δεν θα τις υποστούν μόνο μερικά ζώα που ζουν σε ψυχρές περιοχές, αλλά κι εμείς οι άνθρωποι, αφού η στάθμη του νερού θα αυξηθεί κατά 60 εκατοστά.

Γι' αυτό βοήθησέ μας να φτιάξουμε ένα καλύτερο αύριο ?ΣΗΜΕΡΑ!