Assassin's Creed III

Γράφτηκε από τον/την Στάθη Δρίτσα .

Το 1408 σε κάτι αγγλικές περιοχές ζούσε ο πατέρας του Κόνορ, ο οποίος είχε χωρίσει με τη μάνα του. Η μάνα του και ο Κόνορ ζούσανε σε μια φυλή Ινδιάνων στο δάσος.

Call of Duty: Black Ops III

Γράφτηκε από τον/την Γιώργο Κούλια .

Το παιχνίδι αυτό αποτελεί το δωδέκατο μέρος του ?Call of Duty? και την άμεση συνέχεια του Call of Duty: Black Ops II.

Το παγκόσμιο διαδίκτυο

Γράφτηκε από τον/την Ευσταθία Τάλαγκα .

Το διαδίκτυο αποτελείται από εκατομμύρια υπολογιστές που βρίσκονται διασκορπισμένοι σε όλον τον πλανήτη και επικοινωνούν μαζί τους ανταλλάσσοντας δεδομένα.

God of War

Γράφτηκε από τον/την Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο .

Στο αγαπημένο μου παιχνίδι ο ήρωας ήταν πρώην θεός του πολέμου, ήταν καλογυμνασμένος και είχε ένα μεγάλο κόκκινο σημάδι στο μάτι.

Η φιλία

Γράφτηκε από τον/την Τένια Τριάντη .

Αλήθεια!! Χα χα χα!!! Γεια! Είμαι εδώ με τους φίλους μου και γελάμε! Α, να σας πω για τη φιλία; Εντάξει, εντάξει λοιπόν!