Μένουμε σπίτι

logoPaidiaMenoumeSpiti    Διαδραστικά σχολικά βιβλία  (Τα σχολικά μας βιβλία με χρήσιμους συνδέσμους. Οδηγίες)

Δωρεάν online παρακολούθηση των κινηματογραφικών παραγωγών του ΙΜΕ (ταινίες εκπαιδευτικού περιεχομένου)

Εκπαιδευτική τηλεόραση

Ανοικτή βιβλιοθήκη

Παιδικές θεατρικές παραστάσεις Εθνικού Θεάτρου (δεξιά στο Οπτικοακουστικό υλικό όπου υπάρχει η λέξη βίντεο)

paidiki-goniaΔιαβάστε τα άρθρα των μαθητών μας και μιλήστε μαζί τους στον πίνακα ανακοινώσεων.

Assassin's Creed III

Γράφτηκε από τον/την Στάθη Δρίτσα .

Το 1408 σε κάτι αγγλικές περιοχές ζούσε ο πατέρας του Κόνορ, ο οποίος είχε χωρίσει με τη μάνα του. Η μάνα του και ο Κόνορ ζούσανε σε μια φυλή Ινδιάνων στο δάσος.

Call of Duty: Black Ops III

Γράφτηκε από τον/την Γιώργο Κούλια .

Το παιχνίδι αυτό αποτελεί το δωδέκατο μέρος του ?Call of Duty? και την άμεση συνέχεια του Call of Duty: Black Ops II.

Το παγκόσμιο διαδίκτυο

Γράφτηκε από τον/την Ευσταθία Τάλαγκα .

Το διαδίκτυο αποτελείται από εκατομμύρια υπολογιστές που βρίσκονται διασκορπισμένοι σε όλον τον πλανήτη και επικοινωνούν μαζί τους ανταλλάσσοντας δεδομένα.

God of War

Γράφτηκε από τον/την Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο .

Στο αγαπημένο μου παιχνίδι ο ήρωας ήταν πρώην θεός του πολέμου, ήταν καλογυμνασμένος και είχε ένα μεγάλο κόκκινο σημάδι στο μάτι.

Η φιλία

Γράφτηκε από τον/την Τένια Τριάντη .

Αλήθεια!! Χα χα χα!!! Γεια! Είμαι εδώ με τους φίλους μου και γελάμε! Α, να σας πω για τη φιλία; Εντάξει, εντάξει λοιπόν!

2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας

logo-big