Το σχολείο μου στο Internet

Γράφτηκε από τον/την Εύη Μαμμάση .

Το όνομα της ιστοσελίδας του σχολείου μου είναι 2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας.

Σε αυτήν την ιστοσελίδα ο επισκέπτης μπορεί να δει φωτογραφίες από εκδηλώσεις, μπορεί να διαβάσει βιβλία, να ενημερωθεί για πράγματα που γίνονται στο σχολείο, να μάθει την ιστορία του σχολείου, να δει βίντεο από καινοτόμα προγράμματα, μπορεί να δει τα βιβλία όλων των τάξεων του δημοτικού, να διαβάσει ή να ακούσει βιβλία και πολλά άλλα.

Επίσης για τους γονείς υπάρχει παρατηρητήριο για την πρόληψη της σχολικής βίας και του εκφοβισμού, δίκτυο κατά της βίας στο σχολείο, ασφάλεια στο διαδίκτυο κ.α. Η ιστοσελίδα είναι ασφαλής για να την επισκεφτεί κανείς. Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι για το σχολείο ο κ. Στάθης Ντούκας θα σας απαντήσει όλες τις ερωτήσεις στη γωνιά των μαθητών. Είναι πολύ εύκολο και ο καθένας μπορεί να το κάνει.

Στην αρχική σελίδα υπάρχει το καθημερινό μενού των παιδιών του σχολείου, οι πιο πρόσφατες ανακοινώσεις, ένα ημερολόγιο, η διεύθυνση, το e-mail και το τηλέφωνο του σχολείου.
Εγώ την προτιμώ γιατί έχει πολλά πράγματα να ασχοληθείς.