Η μάθηση όλου του κόσμου

Γράφτηκε από τον/την Βασιλική Μπαρδάκη .

Πατήστε www.... και θα βρεθείτε στον τόπο σας!

Και τώρα σας μιλάει το 2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας Πατρών. Αλλά πιο συγκεκριμένα η ΣΤ΄1 τάξη. Εδώ θα μάθετε πάρα πολλά πράγματα, δηλαδή: Πώς φτιάχτηκε το σχολείο, πού βρισκόταν και πόσο έκανε να φτιαχτεί.

Μετά υπάρχουν διάφορες εκδηλώσεις που έγιναν στο σχολείο αλλά και οι μεγάλες γιορτές. Αν πατήσεις ένα κουτάκι που έχει φωτογραφίες θα τις δεις όλες, δηλαδή από εκδρομές, από παραστάσεις, από τη μουσική και από το πρόγραμμα ανακύκλωσης.

Όμως υπάρχουν και ωραίες σελίδες από τη μουσική, όπου έχει βίντεο και φωτογραφίες, αλλά και από το Συμβούλιο Παίδων, όπου λέμε τι θα θέλαμε πιο πολύ στο σχολείο, δηλαδή τι χρειαζόμαστε.

Σου λέει και τα ονόματα των εκπαιδευτικών, αλλά και των παιδιών που παίρνουν μέρος σε σημαντικές εκδηλώσεις, όπως είναι το Συμβούλιο Παίδων.

Στην ιστοσελίδα μας θα βρείτε και πού βρίσκεται το σχολείο μας.

Νομίζουμε ότι σας άρεσε η ιστοσελίδα μας και διασκεδάσατε κοιτώντας την!