Χορευτική εκδήλωση

Μια μοναδική εμπειρία έζησαν οι μαθητές της ΣΤ΄1 τάξης, την Κυριακή 24 Μαΐου.

Μετά από πρόσκληση  του χορευτικού τμήματος της ενορίας των Αγίων Αποστόλων Μπεγουλακίου, συμμετείχαν σε μία πολύ όμορφη χορευτική εκδήλωση στον προαύλιο χώρο του Ναού. Με κέφι και μεράκι, κατάφεραν να αποσπάσουν θετικά σχόλια και  το θερμό χειροκρότημα των θεατών, για την καταπληκτική παρουσία τους.

Ήρθαν σε επαφή με μαθητές άλλων σχολείων, άκουσαν τραγούδια από διαφορετικές περιοχές της Ελλάδας και διαπίστωσαν για μια ακόμα φορά την ποικιλία των ελληνικών παραδοσιακών χορών.

Ενθουσιασμένοι και αρκετά κουρασμένοι, στο τέλος της βραδιάς, υποσχέθηκαν σε όλους εμάς πως πάντα θα δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους σε ό,τι κι αν κάνουν!!!!

Συγχαρητήρια, παιδιά!

P52414971.JPGP52414992.JPGP52415111.JPGP52415123.JPGP52415142.JPG