Βράβευση του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παραλίας Πατρών

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας βραβεύτηκε για την επιτυχή συμμετοχή του στον 4ο Διαγωνισμό: Γίνε πρεσβευτής του GAIA στο Summer School 2018 της ΕΑ, στα πλαίσια του έργου GAIA το σχολικό έτος 2017-2018.http://gaia-project.eu/index.php/el/2019/01/28/2odimotiko-paralias-award/

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας κατέθεσε το Σενάριό του εκπροσωπούμενο από τον εκπαιδευτικό κύριο Μπάντιο Δημήτριο, ο οποίος και βραβεύτηκε με ένα Raspberry Pi.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Σχολείο καθώς και τους εκπαιδευτικούς για την ενεργή δράση τους στο έργο GAIA. Επιπροσθέτως, το σχολείο συνεχίζει τη συμμετοχή του και τη σχολική χρονιά 2018-2019 με νέες δράσεις στο έργο που θα αποσκοπούν στην αποδοτικότερη χρήση της ενέργειας στο σχολικό κτίριο.