Ευρωπαϊκή Ημέρα eTwinning 2018

Στις 9 Μαΐου το σχολείο μας γιόρτασε την Ευρωπαϊκή Ημέρα eTwinning 2018 μαζί με όλη την κοινότητα των σχολείων eTwinning της Ευρώπης.

Έτσι, κάποια τμήματα έπαιξαν ένα παιχνίδι kahoot στο εργαστήριο ΤΠΕ με ερωτήσεις για την ευρωπαϊκή εκπαιδευτική δράση eTwinning αλλά και για την 'Πολιτιστική Κληρονομιά' που είναι το φετινό θέμα του eTwinning!

Επίσης μαθητές του Γ2 ζωγράφισαν online με το πρόγραμμα colorillo πίνακες με διάφορα θέματα μαζί με Ισπανούς και Ρουμάνους μαθητές.

Αναρτήσαμε και την σημαία eTwinning στον ιστό μας και μαζί με κίτρινα και μπλε μπαλόνια (τα 2 χρώματα των προγραμμάτων αυτών) βγάλαμε φωτογραφίες και περάσαμε πολύ όμορφα!