Καλό Πάσχα

KALHANASTASH

'Cub Reporters' eTwinning project

Φέτος το τμήμα Ε2 του σχολείου μας υλοποιεί ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning με ένα τμήμα από το Πολωνικό σχολείο Szkola Podstawowa nr 4 im. Wladyslawa Broniewskiego w Zambrowie που βρίσκεται στην πόλη Zambrow.
Ο τίτλος του έργου είναι 'Cub Reporters' δηλαδή 'Νέοι δημοσιογράφοι' και οι μαθητές δημιουργούν ένα περιοδικό με άρθρα από τις 2 χώρες ώστε να γνωριστούν καλύτερα, να επικοινωνήσουν στα αγγλικά και να βελτιώσουν τις ψηφιακές τους δεξιότητες.
Το πρώτο τεύχος του περιοδικού μας είναι αφιερωμένο στα Χριστούγεννα, αλλά περιλαμβάνει και άλλα 'άρθρα'! Φυσικά το περιοδικό μας είναι ψηφιακό και έτσι περιλαμβάνει βίντεο και άλλα διαδραστικά στοιχεία!
Μόλις το διαβάσετε, θα θέλαμε να συμπληρώσετε και το παρακάτω ερωτηματολόγιο ώστε να έχουμε τις εντυπώσεις σας και τα σχόλιά σας! Οι ειλικρινείς απόψεις σας θα μας βοηθήσουν να κάνουμε τα επόμενα τεύχη μας καλύτερα!