Αλληλεγγύη στους πρόσφυγες

Αγαπητοί γονείς,

Ο σύλλογος εκπαιδευτικών του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παραλίας, ως έμπρακτη αλληλεγγύη στους πρόσφυγες, οργανώνει συλλογή τροφίμων μακράς διαρκείας και ειδών προσωπικής υγιεινής τα οποία  θα διατεθούν, με ευθύνη του Δήμου Πατρέων, όπου υπάρχει ανάγκη.

Καλούμε όλους εσάς να ανταποκριθείτε στην πρωτοβουλία μας προσφέροντας προϊόντα αποκλειστικά από την παρακάτω λίστα:

Τρόφιμα

ατομικές παιδικές τροφές, γάλα μακράς διάρκειας (εβαπορέ)

ατομικές συσκευασίες με χυμούς

μπισκότα, φρυγανιές, κράκερς,

μαρμελάδες, ζάχαρη, ξηρούς καρπούς,

παστέλια, μπάρες δημητριακών,

Είδη προσωπικής υγιεινής:

Σαμπουάν, αφρόλουτρα, σαπούνια, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, σερβιέτες, χαρτί υγείας, μωρομάντηλα, πάνες για μωρά.

Για προσφορά άλλων ειδών, εκτός αυτών του παραπάνω καταλόγου, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με την Διευθύντρια στο τηλέφωνο 2610522619.

Η συλλογή των προϊόντων θα γίνεται έως και την Παρασκευή  11 Μαρτίου 2016 στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Παραλίας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων