Παιχνίδια προαυλίου στο Μιντιλόγλι

Η Δημοτική Ενότητα Παραλίας, στο πλαίσιο του εορτασμού του τέλους της σχολικής περιόδου και σε συνεργασία με το «Πλήρωμα 94», διοργανώνει για τους μαθητές  των δημοτικών σχολείων της περιοχής μας, τα «Παιχνίδια Προαυλίου». (Αφορά τάξεις Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄).

Οι δράσεις αυτές θα πραγματοποιηθούν στο Μιντιλόγλι,  στην πλατεία Γαλανόπουλου, το Σάββατο 1 Ιουνίου 2013.

Η διαδικασία θα είναι  τρίωρη, θα ξεκινήσει στις 10 το πρωί και θα περιλαμβάνει ομαδικές ψυχαγωγικές δραστηριότητες για τους μαθητές.

Στόχος της δράσης είναι η διασκέδαση των μαθητών, η ανάπτυξη πνεύματος συνεργασίας, η δημιουργία κλίματος ευγενούς άμιλλας και η παροχή πληροφοριών και γνώσεων, μέσα από τη διαδικασία του παιχνιδιού.