Αναστολή χρήσης θερμοθαλάμου

Αγαπητοί γονείς των μαθητών/τριών του Ολοημέρου,

Την Τρίτη 22-9-2020, με πρωτοβουλία του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, έγινε ενημέρωση των διευθυντών των Δημοτικών σχολείων, μέσω τηλεδιάσκεψης, με την Πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Πατρών κ. Μαστοράκου Άννα, για θέματα σχετικά με τη λειτουργία των σχολείων κατά την περίοδο της πανδημίας.

Ύστερα από την παραπάνω ενημέρωση, το σχολείο μας σταθμίζοντας τα νέα δεδομένα, αποφάσισε τη διακοπή της χρήσης του θερμοθαλάμου για το ζέσταμα των φαγητών, από τη Δευτέρα 28-9-2020. Η παραπάνω απόφαση πάρθηκε στο πλαίσιο της αποφυγής του συγχρωτισμού και της επιμόλυνσης για τη διασφάλιση της υγείας όλων των μελών της σχολικής μονάδας.

Συνεπώς, στο Ολοήμερο πρόγραμμα, δεν θα γίνεται πλέον ζέσταμα των φαγητών των παιδιών, από τη Δευτέρα 28-9-2020.

Το σχολείο, εναλλακτικά, συνιστά το κρύο γεύμα ή τον εφοδιασμό των παιδιών με ισοθερμικά τσαντάκια που κρατούν ζεστό το φαγητό των παιδιών (το οποίο θα έχει
ήδη ζεσταθεί από το σπίτι).

Η Διευθύντρια του σχολείου