ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, καλημέρα!

Καλή και δημιουργική χρονιά!

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει τη Δευτέρα 11/09/2023 και ώρα 08:30 π.μ. Θα τελεστεί στο μπροστινό προαύλιο του σχολείου και οι μαθητές θα συγκεντρωθούν κατά τμήματα με τη συνεργασία και την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Οι γονείς  των μαθητών μπορούν να εισέλθουν στον σχολικό χώρο και να παρακολουθήσουν την τελετή. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο  τη Δευτέρα 11/9/2023, στο χρονικό διάστημα από  08:15 έως 08:30. Μετά το τέλος του Αγιασμού οι μαθητές θα εισέλθουν στις τάξεις με τη συνοδεία του/της εκπαιδευτικού. Στις αίθουσες θα γνωρίσουν τον δάσκαλο ή τη δασκάλα τους και θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Για την τάξη Α΄: Ειδικά οι μαθητές της Α΄ τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο τη Δευτέρα 11/9/2023 στις 08:15 και θα συγκεντρωθούν στο σημείο που θα τους υποδειχθεί μαζί με τους άλλους μαθητές για να συμμετάσχουν στην τελετή του Αγιασμού.

Το χρονικό διάστημα που οι μαθητές θα βρίσκονται στις αίθουσες με τους εκπαιδευτικούς, θα πραγματοποιηθεί Ενημερωτική Συνάντηση των γονέων με τη Διευθύντρια του Σχολείου στον εσωτερικό χώρο πολλαπλών εκδηλώσεων με σκοπό τη γνωριμία και την ενημέρωση για τη λειτουργία του Σχολείου.

Η αποχώρηση των μαθητών τη Δευτέρα θα γίνει στις 10:00 π.μ.

Η προσέλευση και η αποχώρηση τη Δευτέρα όλων των μαθητών γίνεται κανονικά το πρωί από την μπροστινή είσοδο.

Τις Πρώτες μέρες λειτουργίας του σχολείου το σχολείο θα λειτουργήσει με το πρωινό πρόγραμμα, δηλαδή  8.15 π.μ. έως τις 13:15 (χωρίς πρωινή ζώνη και χωρίς ολοήμερο). Θα ενημερωθείτε άμεσα για την ημέρα έναρξης λειτουργίας του Ολοήμερου και της πρωινής ζώνης. Θα εκδίδονται συνεχώς σχετικές ανακοινώσεις, οι οποίες θα κοινοποιούνται με κάθε πρόσφορο τρόπο.

Καλή σχολική χρονιά!

Η Διευθύντρια του Σχολείου