Κρατώντας τις ασθένειες μακριά!

Σήμερα στο σχολείο μας ενημερωθήκαμε όλοι, μικροί μεγάλοι, για την αντιμετώπιση των ιώσεων και για τους τρόπους με τους οποίους προστατεύουμε τον εαυτό μας αλλά και τους άλλους, όταν αρρωσταίνουμε.

Επίσης, ενημερωθήκαμε για την αναγκαιότητα των εμβολίων και τους κινδύνους του καπνίσματος. Ευχαριστούμε την ΤΟΜΥ Παραλίας για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε την κ. Καραβασίλη Άντυ, παιδίατρο, η οποία ακούραστα, για δύο ολόκληρες ώρες, με σαφή και κατανοητό τρόπο, ενημέρωνε μικρούς και μεγάλους για θέματα που αφορούν στο πιο πολύτιμο αγαθό, την υγεία μας!