Εθνικές Ετικέτες για τα 2 έργα eTwinning (2021-2022)

Είμαστε πολύ χαρούμενοι καθώς απονεμήθηκε στα δύο έργα eTwinning  που υλοποίησαν οι μαθητές μας τη σχολική χρονιά 2021-2022 η Εθνική Ετικέτα Ποιότητας από τον Εθνικό Οργανισμό Υποστήριξης της δράσης.

Η Ετικέτα ποιότητας απονέμεται, μετά από αίτηση των εκπαιδευτικών και αξιολόγηση του έργου, σε όσα έργα πληρούν 5 κριτήρια: Παιδαγωγική Καινοτομία, Ενσωμάτωση στα Αναλυτικά Προγράμματα, Επικοινωνία και Συνεργασία με τους Εταίρους, Ενεργή ενασχόληση των μαθητών με την Τεχνολογία και τέλος Αξιολόγηση και Διάχυση.

Έτσι, τα έργα που πήραν την Εθνική Ετικέτα ως αναγνώριση για την μεγάλη προσπάθεια εκπαιδευτικών και μαθητών ήταν:

Pets & Pots’ που υλοποίησαν τα δύο τμήματα της ΣΤ’ τάξης

Cubreporters’ που υλοποίησε το Ε2