eTwinning School Label

Γράφτηκε από τον/την Στάθης Ντούκας .

Το σχολείο μας ανακηρύχθηκε για 3η συνεχόμενη διετία ως 'eTwinning School'. Τα κριτήρια για την επιβράβευση αυτή ήταν η υλοποίηση μίας σειράς eTwinning ευρωπαϊκών προγραμμάτων που απέκτησαν την Εθνική και Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας, η δημιουργία δικτύου συνεργαζόμενων σχολείων σε όλη την Ευρώπη, η συνεργασία ανάμεσα σε εκπαιδευτικούς, μαθητές και ευρύτερη κοινότητα, η προσπάθεια για συμπερίληψη και ανάδειξη όλων των μαθητών με ενεργή συμμετοχή τους σε καινοτόμες δράσεις και αύξηση των ψηφιακών τους δεξιοτήτων.

'Congratulations for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission.'

Special Education T.E.

Γράφτηκε από τον/την Στάθης Ντούκας .

Κατά τη φετινή σχολική χρονιά υλοποιήθηκε ένα etwinning πρόγραμμα από μαθητές του τμήματος ένταξης.

Fit & Active'. ένα έργο eTwinning της Ε' τάξης

Γράφτηκε από τον/την Στάθης Ντούκας .

Ολοκληρώθηκε το έργο 'Fit & Active!' που υλοποίησε η Ε' τάξη του σχολείου μας με συντονιστές την κυρία Μόνικα Αθανασοπούλου (Φ.Α.), την κυρία Ράνια Μπεκίρη (Αγγλικά) και την κυρία Κατερίνα Φαρμάκη (Τμήμα Ένταξης).