ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ

Μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί ενθουσιαστήκαμε από την εκπαιδευτική μας επίσκεψη στο Δάσος της Στροφυλιάς στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων «Για το δάσος μαθαίνω δρω και δημιουργώ».

Τα παιδιά, ως σωστοί επισκέπτες, τήρησαν τους κανόνες καλής συμπεριφοράς στο δάσος, χάρηκαν τη διαδρομή μέσα σε αυτό και εντυπωσιάστηκαν από την παρατήρηση με τηλεσκόπια των διαφορετικών  ειδών πουλιών που ζουν στη λιμνοθάλασσα Προκόπου.

Οι εντυπώσεις τους από την εκπαιδευτική αυτή επίσκεψη αποτυπώνονται στις παρακάτω ζωγραφιές.

Εικόνα1.jpgΕικόνα2.jpgΕικόνα3.jpgΕικόνα4.jpgΕικόνα5.pngΕικόνα6.jpgΕικόνα7.jpgΕικόνα8.jpgΕικόνα9.jpgΕικόνα10.jpgΕικόνα11.jpg