ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Δήλωση στη πλατφόρμα edupass.gov.gr των αποτελεσμάτων των self tests των μαθητών/τριων

Αγαπητοί Γονείς, σας ενημερώνω ότι από τη Δευτέρα 1η Νοεμβρίου 2021 η διαδικασία για τους μαθητές όλων των δημόσιων σχολείων θα γίνεται στη νέα πλατφόρμα edupass | GOV.GR Επιλέγετε την κατηγορία «Πρόσβαση σε χώρους Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης/Ειδικής Αγωγής» και ακολούθως την κατηγορία «Δήλωση self test Μαθητών/τριών-Έκδοση Σχολικής Κάρτας για covid-19», και αυθεντικοποίηση με τη χρήση κωδικών taxisnet.

Εάν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, εκδίδετε και εκτυπώνετε τη σχολική κάρτα, την οποία ο μαθητής επιδεικνύει στο σχολείο.

Οι μαθητές/τριες οφείλουν να έχουν πάντοτε μαζί τους τη σχολική κάρτα και συνεχίζουν να την επιδεικνύουν επικαιροποιημένη, κάθε Τρίτη και Παρασκευή στο σχολείο.

Στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία.

Μπάντιος Δημήτριος