kainotomaΣχολικά προγράμματα που αφορούν το περιβάλλον, τη διατροφή, τον πολιτισμό, το παραμύθι και τις νέες τεχνολογίες από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς μας.

Nety & friends (ένα ευρωπαϊκό έργο eTwinning)

Τη σχολική χρονιά 2022-2023, τα 2 τμήματα της Δ' τάξης υλοποίησαν ένα ευρωπαϊκό έργο eTwinning με 2 εταίρους από την πόλη Slatina της Ρουμανίας και την πόλη L'Isle Jourdain της Γαλλίας.
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί ήταν οι 2 δασκάλες των τμημάτων, κα Σοφία Πεντεσκούφη και κα Ανδριάνα Δημητροπούλου, η εκπαιδευτικός των Αγγλικών κα Ράνια Μπεκίρη και ο εκπαιδευτικός της Πληροφορικής κος Δημήτρης Δαούσης. Ήταν το πρώτο έργο eTwinning που υλοποίησαν οι συγκεκριμένοι μαθητές και ήταν για όλους μας μία πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία!
Δείτε στο βίντεο τις δράσεις του έργου μας ενώ το ebook περιλαμβάνει μία συνεργατική ιστορία που έγραψαν και ηχογράφησαν οι μαθητές τους έργου! Ήταν μία από τις ωραιότερες δράσεις του έργου μας καθώς το κάθε τμήμα περίμενε να δει την συνέχεια της ιστορίας και να γράψει το επόμενο επεισόδιο!!!